Wycieczka do Kopalni Morawica S.A.

Dnia 12.06.2014 r. laureaci konkursu plastycznego „Gdy dorosnę, chcę bezpiecznie pracować” zorganizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służb Bezpieczeństwa i Higieny Pracy o/Kielce oraz Szkolny Klub Bezpieczeństwa wzięli udział w wycieczce do Kopalni Wapiennej „Morawica” S.A.
Podczas zwiedzania kopalni uczniowie poznali jak odbywa się funkcjonowanie procesu wydobycia kamienia oraz kolejne etapy jego obróbki (kruszenie, szlifowanie). Dużą atrakcją okazała się możliwość obserwacji procesu przygotowania, a następnie wysadzania kamienia. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowinach przygotowały piękną pracę plastyczną związaną ściśle z bezpieczeństwem pracy - która została przekazana dla Prezesa Kopalni Morawica pana Józefa Dąbka.
Osobą, która oprowadzała dzieci po kopalni był pan Michał Stępień - Specjalista ds. Bhp, któremu serdecznie dziękujemy.
Cały proces projektu od strony stowarzyszenia koordynowała pani Prezes o/Kielce Maja Adamczyk.